O mne

O mne

Moje meno je Alex Vaculík a špecializujem sa na tvorbu obsahu vo vysokej kvalite, vytváram články na mieru, tvorím zaujímavý obsah na základe redakčného plánu alebo podľa dohody. Musím otvorene povedať, že do sveta copywritingu som vstúpil len nedávno.

Môj blog som vytvoril s cieľom zdieľať moje osobné názory, myšlienky, postoje, tipy na filmy, recenzie na knihy či návody na rôzne vychytávky. Jednoducho pre to, aby som sa podelil s vami o obsah s pridanou hodnotou.

Hlavným cieľom môjho blogu je pomáhať ľudom užitočnými článkami. Môj blog je aj o psychológií, o popularizácii vedy a vysvetľovaní odborných tém jednoduché a ľudsky. O tom ako funguje ľudská psychika a správanie človeka v rôznom prostredí a situáciách.

Vyštudoval som magisterské štúdium psychológie na Trnavskej univerzite v Trnave. Aktívne sa venujem športu, rád cestujem, čítam, zaujímam sa o politiku, náboženstvo, vedu a školstvo.

Pred pár rokmi som sa zamiloval do Španielska a od vtedy ho pravidelne navštevujem. Mám rád prírodu, predovšetkým naše Súľovské skaly a v ostatne dobe aktívne turistikujem. Špeciálne miesto pre mňa má kinematografia. Často a rád navštevujem kino, ktorého návšteva pre mňa predstavuje malý sviatok. Okrem toho sa rád venujem rôznorodým outdoorovým aktivitám ako napríklad stanovaniu či iným vonkajším športom.

V minulosti som hrával futbal ako amatérsky futbalista. Chytával som ako brankár za FK Predmier. V roku 2015 som sa dostal na skúšku z 5. slovenskej ligy do španielskeho druholigového klubu UE Llagostera ako jediný slovák.

Ako vznikol môj blog

Nápad vytvoriť blog vo mne rezonoval už dlhšiu dobu. Odjakživa som pociťoval lásku k písaniu. Už počas základnej školy som veľmi rád písal slohy, ktoré som väčšinou vždy ako posledný odovzdával. Jedna, dve, či tri strany boli pre mňa nedostačujúce na vyjadrenie všetkých myšlienok, ktoré som chcel vložiť na papier. 
Ako plynul čas, myšlienka na kreatívnu tvorbu v podobe blogu upadala. A to z viacerých dôvodov. Vyhovárať sa na nedostatok času je podľa môjho názoru prinajmenšom alibistické. Všetci máme k dispozícií rovnaký čas a je len na nás akým produktívnym spôsobom ho využijeme.
Počas štúdia na VŠ som vymyslel projekt, ktorého cieľom bolo publikovať články, rozhovory o inšpiratívnych ľuďoch. Bohužiaľ pre nedostatok redaktorov sme museli projekt dočasne pozastaviť, čo ma na jednej strane stále mrzí. Na druhej strane každá skúsenosť prináša so sebou nielen negatíva ale aj pozitíva. A v neposledom rade šancu na niečo nové. 

Prečo som začal blogovať?

Na základe projektu, ktorého som bol zakladateľ a ktorý sa mi nepodarilo rozbehnúť, som nadobudol cennú a užitočnú skúsenosť nielen v rámci kreatívneho písania, ale získal som aj poznatky o tom, ako funguje proces marketingu, tvorba webu, komunikácia s firmami či moderovanie rozhovorov.
Po určitom čase som si uvedomil, že logickým krokom bude tvorba blogu. A to práve z dôvodu, že si nevyžaduje veľkú časovú a energetickú kapacitu ako vyššie spomínaný publicistický projet. A zároveň aj pre to, že o svoj vlastný blog sa dokážem postarať relatívne sám. A takýmto spôsobom vznikol môj blog, ktorý som oficiálne spustil v roku 2023.