10 najkrajších pláží na svete, ktoré musíte navštíviť: Ktorá vás najviac zaujala?

Ako veľký milovník cestovania, mora a krásnych pláží som si pre vás pripravil krátky článok o 10 najkrajších plážach na svete. Niektoré z nich určite poznáte a mnohí z vás ste už možno niektoré osobne navštívili.

Priznám sa, že mojou obľúbenou krajinou je Španielsko, kde sa nachádza jedna z najkrajších pláži na svete.

Užite si tento krátky prehľad a pokojne sa vyjadrite do komentárov, ktorá z pláží, resp. destinácií vás najviac zaujala a ktorú by ste niekedy v budúcnosti navštívili. 😋

Seagrass Bay – Laucala Island, Fiji

Ostrov Laucala s nádhernou plážou a luxusnými vilami, reštauráciami a golfovým ihriskom, ktoré sú obklopené tropickou džunglou a je domovom niektorých z najvzácnejších vtákov, vytvára unikátne miesto na oddych.

Seagrass Bay je najtichšou plážou celého letovisko a je optimálnym miestom na hranie stroskotanca. Samozrejmosťou sú nádherné zákutia s palmami, malým lesom krásne do modra zafarbenou vodou a jemným pieskom, po ktorom môžete prežiť tie najkrajšie prechádzky pri západe slnka.

Seagrass Bay - Laucala Island, Fiji - www.alexvaculik.sk
Seagrass Bay, Laucala Island (Fiji) | Zdroj: Swaindestinations.com

Matira – Bora Bora, Francúzska Polynézia

Pláž Matira na ostrove Bora Bora vo Francúzskej Polynézii pozná pravdepodobne takmer každý. Ide o najlepšiu a najluxusnejšiu pláž. Vďaka typickým zobrazením malých domčekov nad vodou, ktorými je práve ostrov Bora Bora všeobecne známy.

Tento tropický raj, ktorý sa nachádza na súostroví v južnom Pacifiku je obklopený krištáľovo čisťou lagúnou a pochváliť sa môže azúrovou vodou, v ktorej sa nachádzajú tie najrozmanitejšie morské živočíchy.

Okrem toho môžete očakávať jemný piesok, čarokrásne západy slnka a malé ostrovčeky v okolí, ktoré sú známe ako motus, pričom tie sa radia medzi najluxusnejšie letoviská na svete. Bora Bora je jedinečným miestom na svete, plné romantiky a tak ideálnou destináciou pre novomanželov.

Matira, Bora Bora - Francúzska polynézia - www.alexvaculik.sk
Matira, Bora Bora (Francúzska Polynézia) | Zdroj: Luc Alonso

Railay – Krabi, Thajsko

Pláž Railay je izolovaná na malom polostrove, na ktorý sa dostanete iba loďou typu longtail, ktorý sa samozrejme oplatí absolvovať. Po príchode na túto jednu z najkrajších pláží v Thajsku na vás čaká tyrkysová lagúna a jemný piesok obklopený obrovskými vápencovými monolitami, ktoré sa nachádzajú vo vode i mimo nej.

Tešiť sa môžete na plážové ihrisko a kombináciu romantiky a adrenalínu v podobe šplhania na útesov, preskúmania podzemných jaskýň, či oddychu na pláži. Súčasťou Railay pláže sú dychberúce scenérie na nekonečné Andamanské more.

Railay Beach - Krabi, Thajsko - www.alexvaculik.sk-min
Railay Beach, Krabi (Thajsko) | Zdroj: Chris A. Tweten

Makena (Big Beach) – Maui, Havaj

Vedeli ste, že práve pláž Makena je údajne najfotografovanejšia pláž na celom Havaji? A to nie je všetko. Táto veľká pláž sa rozprestiera na viac ako kilometrom dlhom širokom piesku až k brehu lemovaná lávovými útesmi a jemným pieskom.

Vďaka svojej zastrčenej polohe v bujnom chránenom parku ide o výhodnejšiu alternatívu k obľúbeným turistickým plážam s hustým letoviskom v Lahaina a Kaanapali.

Je ideálna na plávanie, ale na svoje si prídu aj surferi počas veľkých vĺn.

Makena Beach - Maui, Havaj - www.alexvaculik.sk
Makena Beach, Maui (Havaj) | Zdroj: Alan Rodriguez

Whitehaven – Queensland, Austrália

Na východnom pobreží Austrálie sa nachádza legendárna pláž Whitehaven, ktorá sa pravidelne radí azda do každého rebríčka najkrajších pláži na svete. A nesmie chýbať ani v tom mojom.

Už na prvý pohľad je táto nebeská pláž očarujúca svojim perleťovo bielym pieskom, kopcovitou zátokou a úchvatnou tyrkysovo farbou vody, v ktorej môžu na vás striehnuť žraloky. Svojou odľahlou polohou je toto miesto priam stvorené ako odľahlé útočisko na ničím a nikým nerušený oddych.

Ak by ste sa rozhodli vycestovať do Austrálie, čaká na vás sedemkilometrový raj, na ktorý sa dostanete loďou alebo helikoptérou.

Je ideálny pre milovníkov potápania a svetobežníkov, pričom pláž Whitehaven je súčasťou väčšieho súostrovia, na ktorom môžete nájsť iné krásne miesta ako napríklad bariérové útesy, miesta na camping, či scénický let heliktoptérou nad kopcom Hill Inlet.

Whiteheaven Beach, Queensland, Australia - www.alexvaculik.sk
Whiteheaven Beach, Queensland (Austrália) | Zdroj: www.queensland.com

Navagio – Zakynthos, Grécko

Jednu z najikonickejších pláží v Grécku nájdete na Zakynthoste. Navagio Beach ste pravdepodobne už videli na mnohých pohľadniciach. Patrí medzi najfotogenickejšie, leží neďaleko dediny Anafotiria a práve vďaka stroskotanej lodi, ktorá v roku 1983 nelegálne prevážala cigarety, vďačí za svoje meno.

Samozrejmosťou je úžasná tyrkysová voda, piesočnaté pláže lemované vertikálne útesy bielych skál, ktoré vytvárajú jedinečné majestátne a očarujúce obrazy. Aby ste sa dostali do tohto raja na zemi, musíte si vziať malú loď z prístavu Porto Vromi, pričom cesta vám zaberie približne 30 minút.

Navagio, Zakynthos, Grécko - www.alexvaculik.sk-min
Navagio beach, Zakynthos (Grécko) | Zdroj: Elien Knockaert

Zlatni Rat (Golden Horn) – Brač, Chorvátsko

Len kúsok od nás sa nachádza jedna z najvyhľadávanejších pláží v Chorvátsku. Zlatni Rat alebo doslova Zlatý roh je chorvátska pláž a poloostrov pri Jadranskom mori nachádzajúci sa na ostrove Brač a patrí právom medzi najkrajšie na svete.

Pláž Zlatni Rat v stredisku Bol je známa aj svojim borovicovým lesom. Okrem toho, pláž vďaka svojmu špecifickému tvaru, ktorý sa dokáže meniť v závislosti od smeru vetra a vĺn patrí medzi nezvyčajné. Dostanete sa sem trajektom z Makarskej alebo zo Splitu, pričom cesta trvá krátkych 50 minút, vrátane nalodenia vlastného auta.

Unikátnosť Zlatého rohu dotvára kamienková pláž obklopená priezračne čistou vodou, pričom neďaleko v borovicovom háji sú pozostatky rímskej vily Rustica.

Zlatni Rat - Brač, Chorvátsko
Zlatni Rat (Golden Horn), Brač (Chorvátsko) | Zdroj: Karolina Kolodziejczak

Anse Source D´Argent – Seychely, Afrika

Už samotné slovo „Sejšely“ vyvoláva obraz vysneného a dokonalého letného raja. Práve týmto prívlastkom možno označiť dychberúcu scenerériu Anse Source D´Argent s nádhernými plážami, masívnymi žulovými balvanmi a útulnými zákutiami, ktoré robia z toho miesta na ostrove La Digue jedno z najkrajších.

Samozrejmosťou je kryštálovo čistá voda, do zlatista oslnivá pláž a nechýbajú ani kokosové palmy. Pláž je právom zaradená vo viacerých rebríčkov najkrajších pláži, pričom je známa ako jedna z najfotografovanejších na svete.

Cestovatelia si okrem prírodnej krásy môžu vychutnať rozmanitosť aktivít, ktorú Sejšely poskytujú. Je vhodná pre rodiny s deťmi, ideálne na kúpanie a šnorchlovanie.

Anse Source d'Argent, Seychely, Afrika - www.alexvaculik.sk
Anse Source d’Argent, Seychely (Afrika) | Zdroj: Datingscout

Blue Lagoon – Oludeniz, Turecko

Letovisko Oludeniz patrí medzi najobľúbenejšie miesta pre turistov v Turecku. Nachádza sa na stredomorskom pobreží a možno ho zaradiť do širšieho rebríčka najkrajších miest na svete.

Na tomto mieste nájdete Modrú lagúnu, kde sa stretáva Egejské a Stredozemné more s krásnou azúrovou vodou a upravenými plážami s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu. Modrá lagúna je národnou prírodnou rezerváciou, takže žiadne objekty na nej nenájdete, pretože akákoľvek výstavba je tu zakázaná.

Táto nádherná pláže je oficiálne ocenená modrou vlajkou, to znamená že spĺňa tie najprísnejšie štandardy v oblasti kvality vody, bezpečnosti a podobne.

Turecko, Oludeniz - www.alexvaculik.sk
Blue Lagoon, Oludeniz (Turecko) | Zdroj: Artem Bryzgalov

Playa de Ses Illetes – Formentera, Španielsko

Formentera je najmenší ostrov spomedzi Baleárskych ostrovov v Španielsku. Nachádza sa hneď vedľa turistami preplnenej a známej Ibizy. Práve severná časť ostrova ukrýva jedno z najkrajších miest v celom Španielsku. Pláž Playa de ses Illetes patrí takmer v každom rebríčku medzi najkrajšie pláže na svete.

Vyniká svojimi čistými a priezračnými vodami a dlhými plážami, ktoré sú obklopené loďami a cestovateľmi z celého sveta. Tešiť sa môžete na krásny lesklý piesok, tyrkysové plytčiny, duny a praktické prístupové chodníky, ktoré dotvárajú rajský obraz Formentery.

Formentera, Platja de Ses Illetes - www.alexvaculik.sk
Formentera, Platja de Ses Illetes (Španielsko) | Zdroj: www.formentera.es

Kam sa cez leto chystáte?

Leto je v plnom prúde a mnohí z nás sa ešte len chystajú na vytúženú dovolenku. V tomto prehľade ste sa dozvedeli o mojom subjektívnom rebríčku najkrajších pláží na svete, pričom určite sa zhodneme na tom, že na svete existuje veľké množstvo krásnych pláží, o ktorých s veľkou pravdepodobnosťou ani nevieme.

Dúfam, že vás tento rebríček 10 najkrajších pláži inšpiroval minimálne podobne ako mňa. Ja som si práve vďaka „researchu“ urobil prehľad o krásnych plážach v Španielsku a určite tieto informácie využijem pri plánovaní budúcej dovolenky.

A kam sa chystáte vy? Ktorá pláž z tohto rebríčka vás najviac zaujala? Pokojne mi napíšte do komentárov vaše tipy na pláže, ktoré ste už navštívili alebo ktoré sa v budúcnosti chystáte navštíviť. 😊

Alex Vaculík 

| Ak sa vám moje články páčia a prinášajú vám pridanú hodnotu, môžete ma podporiť zdieľaním alebo sledovaním mojich profilov na Instagrame alebo na Facebooku. Ďakujem. | Články na Instagrame a Facebooku nájdete aj pod hashtagom #byvaculik

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu